Lägenhet på 16 kvm i Järle by ca 14 km från Nora. Kök med kombinerad kyl/frys, micro, kokplatta. Ett sovrum med våningssäng samt masdrass på golv som extrabädd. Sängarna har sängkläder och det finns 3 olika storlekar av handdukar(badlakan) som ingår. Tv, toalett och dusch. Tillgång till internet, samt möjlighet att hyra laddare till El-bil.
Cyklar man får låna, samt en kanot man får låna att paddla i Järleån med, ån ligger ca 100m ifrån stugan. Vid ån finns också en brygga med badstege man kan bada vid.
Ca 200m till Järlestation där ångloket går mellan Järle och Nora, vid stationen är en liten kiosk med fikamöjligheter sommartid. Ca 2 km till vandringslederna i Skärmarbodabergen och nära till bergslagsleden och MTB leder.
Tfn: 079- 060 45 48
Järle byväg 4, Järle